Léto s Čičinkou

...aneb přestavba dodávky na off grid bydlení

Požadavky na dodávku

Místo v dodávce je omezené a snažit se tam nacpat všechno je - no ne snad hloupost - ale přinejmenším slepé kopírování životního stylu kamenného bydlení. Život v dodávce je o minimalismu. To mi vyhovuje.

Takže úplně první krok bylo ujasnit si, co v dodávce chci a co (a to je ještě důležitější) určitě ne.

Co tam chci za vybavení a systémy

Izolaci stěn. Pěkný vnitřek: žádné obouchané plechové stěny. Topení. Elektriku na celodenní přebývání (může do toho významně šáhnout pohon topení), krmenou ze solárů. Postel s výhledem. Dobře vyřešené uskladnění nářadí, kanystrů na vodu a dalších stable věcí, ať tam není bordýlek. Interfernet na SIM kartu. 4 cestovní sedačky, otočné, aby vznikl obývák. Nějaký stolek na práci, asi sklopný. Trezorek na uskladnění elektroniky: ne zrovna nedobytný, ale ať se noťas neválí na sedačkách.
No a to by skoro stačilo.

Co tam určitě nechci

Kuchyňský kout - vařit se bude venku. Koupelnu, WC a příslušné rozvody: sprcha bude cestovní na solár (černý pytel), WC bude také venku. Stačí mi kanystry s vodou, když budu pilný, tak s nějakým ulehčením plnění či výtoku (pumpička na 12 voltů), ale nepřehánět to.

Ono totiž na cestách se nějaké místo na vaření a umytí vždycky najde: v přírodě nebo kempu. V nouzi (dešti) lze vařit na malém vařiči uvnitř, místa je dost. A plánuju přebývat delší dobu na jednom místě: kde si vykopu latrínu, nainstaluju závěs na sprchu a udělám z hlíny pec - sporák na dřevo. Čičinka tak bude teplou a (doufejme) čistou útulnou.

« Předchozí kapitola: Jak se kupuje dodávka Další kapitola: Rozpočet »
Líbil se článek? Pak se přihlaš k odběru newsletteru: